Ohraňovací lisy

Chcete plech ohýbat?

Zajímá Vás rozdíl mezi  hydraulickým a  servoelektrickým ohraňovacím lisem? Chtěli byste porovnat jejich přínosy? Potřebujete zjistit, které řešení by bylo nejvhodnější právě pro Vás?

U ohraňovacích  lisů se skutečná doba samotného ohýbání pohybuje do 30% celkového provozu stroje, zbytek času je potřebný na manipulaci s materiálem, přípravu, programování, výměnu nástrojů, korekce a další činnosti, bez kterých se práce na ohraňovacích lisech neobejde.

U běžných hydraulických lisů je během této doby stále v provozu hydraulické čerpadlo a hlavní motor. U servoelektrických lisů je energie odebírána pouze při ohýbání. Oproti hydraulickému se servoelektrický lis vyznačuje nižší hlučností a odpadá výměna hydraulického oleje, filtrů, těsnění atd. U hydraulického pohonu se s měnící se teplotou oleje mění i teplota celého rámu stroje. Servoelektrický lis je vhodnější zejména pro často se opakující sériovou výrobu převážně menších dílů.

Hydraulické lisy určitě neztrácejí své místo na trhu. Své uplatnění najdou především tam, kde je potřeba vysoká tonáž a kapacita.

Nabízíme Vám širokou škálu ohraňovacích lisů, ketrá zahrnuje stroje s pracovní délkou 1 250 mm - 8 100 mm a výkonem 350 - 16 000 kN se špičkovým řídícím systémem DELEM. Pro ty zpracovatele plechu, kterým by to bylo málo, můžeme zapojit dva ohraňovací lisy do tandemu a tím dostaneme pracovní délku až 14 000 mm.