Laserové řezací centrum ML 3015 eX-F40 (Fiber 4 kW)

Představujeme Vám novinku v našem portfoliu:

Laserové řezací centrum ML 3015 eX-F40 (Fiber 4 kW)

Výrobce společnost Mitsubishi Electric má ve svém výrobním programu celou řadu laserových řezacích center vycházejících především z požadavků svých zákazníků, s pracovními stoly v rozmezí od 1500 x 2000 mm do 2500 x 6000 mm, s automatickou výměnou materiálu, skladováním plechů, řezáním trubek a dutých profilů, 3D řezání, atd. Jejich laserová řezací centra jsou osazena unikátním CO2 rezonátorem s pomalým příčným prouděním a tichým buzením nebo pevnolátkovým rezonátorem (fiber), který je vhodný ke zpracování tenkých plechů. V současné době je používáno ve výrobě po celém světě více než 10 000 laserových řezacích center zn. MITSUBISHI.

2D laserové řezací centrum ML 3015 eX-F40

  • bezúdržbový vláknový laserový zdroj 4000 W
  • létající optika (plech leží, řezná hlava se pohybuje ve 3 osách)
  • pracovní rozsah 3000 x 1500 mm
  • automatický paletový výměník s 2 paletami
  • maximální řezné tloušťky:
  • konstrukční ocel (O2) – 19 mm
  • nerez (N2) – 20 mm
  • hliník (N2) – 15 mm
  • měď (O2) – 6 mm
  • bronz (N2) – 12 mm

Tento stroj se vyznačuje tuhým kompaktním rámem, který zajišťuje dlouhou životnost a výrazně ovlivňuje přesnost řezu díky vnitřní stabilitě i při vysokém zrychlení. Všechny další konstrukční prvky jako laserový rezonátor, CNC řízení jsou tak umístěny do kompaktního jednotného celku, který snižuje potřebnou pracovní plochu. Přístup z podélné strany stroje dává obsluze možnost jednoduše dosáhnout po celé tabuli plechu. Řezací hlava je umístěna na portálovém nosníku, který zajišťuje dlouhodobou přesnost po celou životnost stroje. Její optimální výšku nastavení a přesnost polohování zajišťuje kuličkový šroub. Řezací hlava je standardně vybavena čočkou 5“ a 8“ a díky systému kazet je jejich výměna snadná a rychlá. Je vybavena systémem absorpce nárazu a magnetickým systémem ochrany před kolizí. Zprovoznění po kolizi je tak otázkou několika málo minut.  Nastavení polohy ohniskové vzdálenosti čočky vzhledem k řezanému materiálu a jeho tloušťce probíhá automaticky. Uživatelsky přívětivý panel ovládání, který umožňuje zjednodušit a zrychlit obsluhu začátečníkům i zkušeným uživatelům, je osazen vlastním řídícím systémem MITSUBISHI M 700 s 15“ barevným dotekový monitorem.

Vysoce výkonný vláknový laserový zdroj o výkonu 4000 W dovoluje zpracování široké škály tlouštěk různých materiálů. Nejproduktivnější je však tato technologie u tenkých plechů. Rezonátor je řízen pomocí řídící jednotky MITSUBISHI MHC-L, která dokáže redukovat zastavení os až k nule, a tím snižuje řezací čas a provozní náklady. Laserový zdroj i optická cesta je tvořena na bázi optických vláken bez použití dalších optických prvků. Funkce „Hot reserve“ zajišťuje pokračování provozu stroje s plným výkonem i při poruše jednoho modulu. Možnost rychlé výměny asistenčních plynů eliminuje zabarvení povrchu materiálu rychlou změnou typu asistenčního plynu, a to i v případě použití kyslíku při propalu u materiálů řezaných dusíkem.