Přeskočit navigaci (na obsah) / Skip navigation
Úvodní stránka Email Mapa stránek

DK machinery

 
Doplňující informace / Other information:

Skladové stroje ihned
k dodání

 

Ohraňovací lis APHS 31160

Zakružovačka M 07510 R

CNC soustruh ST 225 x 1000

 

Kariéra

 

Asistentka obchodu a servisu

Servisní technik - tvářecí a obráběcí stroje

 

Software

 


Obsah / Content:

Vítejte v naší společnosti

.

PRODUKTIVNÍ ZPRACOVÁNÍ PLECHU ZE SVITKŮ

Jednou z často pokládaných otázek dnešních výrobních společnosti je, jak učinit zpracování plechů ještě jednodušším, flexibilnějším a ekonomičtějším. Jedno z možných řešení je nahrazení klasického tabulového formátu svitky plechu.

Společnost DANOBAT, která se již více než 50 let věnuje vývoji a výrobě strojů a přináší jedinečná a inovativní řešení s cílem splnit specifické potřeby svých zákazníků, nově představila Linku pro zpracování svitků.  Použití této linky přináší mnoho výhod, jako je úspora nákladů při nákupu materiálu (cenový rozdíl při nákupu svitků plechu oproti tabulovému formátu), nižší náklady na jeho skladování, efektivní využití materiálu (minimalizace odpadu), zkrácení výrobního času a stálou přesnost.  Díky použití technologie vláknového laseru (účinnost, rychlost, všestrannost, minimální údržba, atd.) a využití svitku jako polotovaru je možné dosáhnout úspory materiálu i více než 15%.

Celý systém se skládá z odvíjecího zařízení, integrovaného vláknového laseru s možností doplnění stohovacím systémem, dle konkrétních požadavků výroby.
Na vstupu je odvíjecí zařízení, jehož velikost a typ určuje vstupní materiál.  V případě těžších svitků lze rozšířit linku o hydraulický vozík pro manipulaci a upnutí materiálu. Po odvinutí za svitku je materiál rovnán v rovnačce plechu, na jejímž začátku jsou dva na sobě umístěné válce. Horní pogumovaný válec usnadňuje dostatečnou přilnavost pro lepší podávání pásu svitku. Spodní válec je motorizovaný stejně jako ostatní válce v rovnačce. Zdvih je zajištěn pneumatickými válci s nezávislou regulací tlaku u každého z nich. Rovnací válce (čtyři spodní a tři horní) jsou broušené a vyrobené z vysoce odolné oceli. Spodní válce jsou poháněny servomotorem a koaxiálním reduktorem bez vůle, které umožňují přesné polohování pro následné řezání laserem.
Následuje řezání vláknovým laserem. Vlastní řezací proces provádí nová řezací hlava PRECITEC „ProCuter“, která byla navržena pro vysokou kontrolu řezacího procesu a monitorování stavu hlavy v reálném čase. Díky modulárnímu provedení může být linka pro speciální aplikace vybavena také vícenásobnou řezací hlavou, která ještě více navýší produktivitu. Rezonátor vláknového laseru IPG (nejčastěji o výkonu 2 kW) se vyznačuje nízkými náklady na údržbu a spotřebu elektrické energie. Laserový modul je samozřejmě vybaven také chladícím a odsávacím systémem.

 

 

Pro tento systém byl vyvinut CAD/CAM systém DANOBAT CUT, který je speciálně navržený pro automatizaci a programování laserových řezacích strojů v linkách (řízení nájezdů, specifikace propalů, přejezdů, mikromůstků, nastavení řezné hlavy, parametrů kontur, atd.).
Všechny možnosti jsou plně integrovány do jediného programu: návrh dílů, import, rozmístění (automatické nebo ruční), generování řezu (automatické nebo ruční), generování CNC kódu, kontrola skladu plechů, to vše dostupné ze stejného programu bez přepínání.
DANOBAT CUT je připraven pro připojení k systému řízení výroby (ERP). Je k dispozici jako samostatná instalace nebo jako součást síťového systému. Součástí je velká knihovna parametrických dílů. Možnost výpočtu reálného času a nákladů. Obsahuje pokročilé možnosti pro geometrii a editaci, jako např.: inteligentní import / export, spojení s všeobecně užívanými CAD systémy na trhu: DXF, DWG, IGES, atd.. Optimalizuje na maximum uspořádání dílů na tabuli plechu.

Dle požadavku výroby je na výstupu možné použít různé typy stohovacích systémů, případně robotického manipulátoru.

Celý systém modulové linky umožňuje široké použití pro řadu různých aplikací. Základem návrhu musí být podrobná analýza konkrétní výroby v souvislosti s používaným materiálem, především jeho vlastností, požadované produktivity a charakterem výrobků. Typickými uživateli jsou společnosti z oblasti automotive (strukturální části automobilů), výroby nádobí, nožů atd, střešních konstrukcí, výroby osvětlení a průmyslových filtrů.

Zaujala Vás tato technolgie? Chcete se dozvědět více? Tak neváhejte a kontaktujte nás.

 

 
 

© 2008 DK machinery, Tvorba www, redakční systém a eshop: CREATION.CZ,